Vegetáriusok és mások

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

Vegetáriusok és mások

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. nov. 25., pén. 16:22

Dátum: 2007. június 04. hétfo, 17:05 Küldte: nawesh

Június elején Budapestre utaztam a lányommal. Önkénteskedni, elereszteni magunkat... Avagy vega túra a XXI. Század elején...


Vonattal utaztunk, több okból is... A vonaton még mindig nagyobb a hely, mint egy buszon. Igaz szociálisan érzékeny, környezettudatos kormányunknak (nem politizálok!) hála, pár hónapja egy árban utazhatunk busszal, vonattal. Bár valami fatális véletlen folytán nem a busz lett olcsóbb, hanem a vasúti utazás drágább. Lehet, annak az oka, hogy a gyanútlan utas egy kalandtúrára is befizet.

Vajon érdemes-e IC jegyet venni, ha a „hibrid" vonat ugyanannyi idő alatt ér fel Budapestre? Kettőnk esetében ez több, mint ezer Ft kiadást jelentene... a nagy semmiért...Vagy azt kell megfizetni, hogy ne izzadjon bele az ember a műbőr ülésbe, hogy normális (?) mosdóba mehessen be?

Persze mi magyarok már hozzászokhattunk ehhez.... De egy külföldinek azért meglehet rólunk a véleménye...

A fülkénkbe beült egy svájci hölgy. Szabadkozott, hogy nehéz a nyelvünk és csak kicsit beszél magyarul... Azért beszélgettünk egy kicsit. Elmondta, hogy Orgoványon járt...Aztán valahogy felhozta, hogy szörnyű, mennyi állatot visznek ki az Unióba Magyarországról. Csirkéket, libákat, kacsákat...

Mondta a hölgy, hogy ő zöld. (Környezetvédő). Mondtam, én is, sőt vegetáriusok is vagyunk (a lányommal). Örömmel jelentette ki, hogy ő is vegetárius. Vagyis egy vonatfülkében, Magyarországon a vegetáriusok aránya elérte a 100 %-ot... Legalább is Kőbánya-Kispestig...

Az Önkéntesek hetére mentünk. Önkénteskedni... A Bocs Alapítvány http://www.bocs.hu/ standjára... Egész nap ökolábnyomot számoltam az embereknek. Érdekes tapasztalat volt, hogy az érdeklődőkből, aki odajöttek a sátorhoz és kíváncsiak voltak arra, hogy mekkora ökolábnyomon élnek, kb. minden ötödik ember vegetárius volt. Szép lenne, ha ez lenne az országos átlag. Inkább azt jelenti, hogy a vegetáriusok nyitottabbak a civil élet felé?

Az ökolábnyom számításnál (majd később bővebben is) van egy rész, mely a táplálkozásról szól. Vagyis egy vegetárius ember sokkal (!) kevésbé terheli meg a környezetet, mint egy húst fogyasztó embertársunk. Ezt (is) próbáltam kommunikálni az érdeklődők felé. Egy fiatalember (a haverjával) jött oda a sátorhoz és amikor előjött a táplálkozás dolog, széles vigyorral közölte, hogy ő húst hússal eszik (milyen büszkék erre néhányan). Majd elmesélte, hogy van egy ismerős család, akik vegetáriusok, de egyiküket (az osztálytársát), amikor hozzájuk megy, hússal eteti. Mert nem lesz tőle baja...

Ó áldott tudatlanság! Nem is tudja, milyen negatív karmákat okoz ezzel saját magának (is). Eszembe jutott Mahatma GhandiJi, aki ifjúkorában titokban húst evett, mert a barátja (?) meggyőzte, hogy a húsevéstől erősek a britek... Nem attól erősek...
Este kedves rakshabandan testvéremnél szálltunk meg, aki finom vegetárius vacsorával várt. Mennyire más úgy asztalhoz ülni, hogy az asztal étkei nem hullajtottak vért...

Vasárnap délelőtt megnéztük Gül baba türbéjét (síremlékét). http://mek.oszk.hu/01800/01885/html/cd5 ... e93383.jpg Egy szent életű (dervis) szerzetes Budán...

Délután elvittem a lányomat a Gyerek Szigetre. Nem savanyú a szőlő (hogy nincs Jógasátor program), a leány nagyon jól érezte magát. De bizony egy vegetárius inkább hagyatkozzon a batyujára, mert nem sok mindent ehetett volna kint...A sok vega étteremnek vajon nem érné meg kitelepülni?

Még mindig nehéz vegetáriusnak lenni kis országunkban...

Nawesh
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég

cron