élesztő

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 25., csüt. 2:04

akkor nyissunk egy topicot az élesztőnek :wink:

Aki most kapcsolódik be:

a Spiritualitás topicon belül a híres vegetáriusok altopicban jött össze náhány hozzászólás az élesztőről.

Így visszagondolva, (én is Schirilla idősebb) hatására lettem vega és valóban elég sok élesztőt ettem.

A minap vettünk egy adagot és megkóstoltam.

nagyon nem ízlett.. Tényleg puffaszt és még jó sokáig éreztem az ízét a számban.

Egyébbként Schirilla hatására ovo-lakto vega lettem és később a jóga hatására hagytam el a tojást...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: gilice » 2004. nov. 25., csüt. 12:41

Van élesztő topic! :wink:
Szal' kipróbáltam, eddig 2 este ettem 1-1 kockát. Boztos furi amit mondok, de én szeretem a szagát :P és joghurttal ettem, aminek az állagát krémessé tette :wink: Összességében az izével nincs bajom, de a joghurttal együtt kelt tészta lett a gyomromból. Nagyon felfúj, utána "ideggáz" jön az ember gyomrából :P
Hát nem tudom, nem a legjobb így. Lehetne inaktíválni a gombát úgy, hogy megmaradjon a vitamin tartalma?
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 26., pén. 0:29

Nem magamtól lettem ilyen okos :wink:

http://velvet.hu/v-test/v-fozes/vitamin/

A B-vitaminok megtalálhatók: a májban, vesében, élesztőben, barna kenyérben és a hüvelyesekben

tehát (vegetáriusként) ha nem akarunk élesztőt enni, akkor levileg elegendő, ha hüvelyeseket és barna kenyeret fogyasztunk.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: gilice » 2004. nov. 26., pén. 12:28

Csak a hüvelyesekben nincs B12 :cry:
A szervezet bélflórája ugyan termel B12-t, de a mennyisége ember függő és bélflóra függő. Tejben, tejtermékben (tojásban )van, de a modern feldolgozott tejtermékek csak csökkent mennyiségben tartalmazzák.
Van még amúgy a sörben :lol: , de azt meg nem jó rendszeresen fogyasztani..
Szal az élesztő egy könnyen beszerezhető Bkomplex vitamin forrás, de nagyon kellemetlen enni:( és nem tudom milyen hatása van a bélflóra működésére. Most már 3 napja eszem, kipróbálom még pár napig és meglátom.. Szerintem nem leszek rendszeres élesztő fogyasztó..
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2004. nov. 26., pén. 19:17

Fúj! Élesztőt enni?
Ami nem ízlik, azt nem eszem meg az tuti. Mert így a gyomromban sem fognak maximálisan működni az emésztőnedvek.
Tehát csak azt eszem, ami ízlik(meg ami egészséges) mert hiába baromi egészséges valami én tutira nem fogok enni belőle, ha nem finom.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 27., szomb. 0:01

Én így vagyok a répával.

Bár egészésges , nem szeretem :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kezdeti lelkesedésem után (kb. fél-egy év) leszoktam az élesztőevésről, s azóta is elég jól megvagyok.

Mindenesetre nagyon tamaszikus ("lustító") ételnek érzem...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 21., hétf. 21:58

Kefirben szerintem finom.

Volt amikor en is ettem. Detto Schirilla konyvbol. Par hete megint ettem, fincsi.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Stoner » 2005. márc. 22., kedd 9:13

Szia Tomi!
Látod, itt is összefutunk... Most beszéltem mailben Aerosmith-el, tőle tudom, hogy már itthon vagy... Nahát! Nem is laksz olyan messze...
Ma már nem eszem élesztőt. Viszont gyerekkoromban gyakran ettem, néha elég sokat. Vészes vérszegés voltam, anyám is. Ittam a tejet, mint a boldogtalan és az orvos tanácsolta az élesztőt. Olyan gombás voltam mint egy gombatelep... Még ma is ettől szenvedek. Persze már nem annyira, amióta tormát reszelek a salátámra és ezüstkolloidos kúrákat csinálok. A Napkenyerembe nem teszek semmi mást, csak Pi vizet és mégis megkel. Meg lehet kóstolni. Ha erre jársz (Kádárta, Győri u. 58.) megteheted. Kapsz tólem egy igazi vegan ebédet. Van még egy kevés vörösmustom is, ami világ csodája. Ezt nem én csinálom, hanem egy ismerősöm. Minden reggel ezt iszom.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 22., kedd 18:09

Kedves Stoner!

Ok. Ha erre jársz, te is beugorhatsz hozzám, kuldj elotte egy emailt, es megadom a cimem.

Ezt lattad?

Jonak nez ki, mondjuk ez nem kifejezetten gombara van, hanem parazitakra:
http://www.drnatura.hu/

Tamas
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Stoner » 2005. márc. 24., csüt. 9:13

Szia Tomi!
A gomba csak türelem, és a különböző ellenszerek váltakoztatása útján oldódik meg. Nálam a lábkörmeim körül van néhány helyen. Ezüst kolloid, tengerisó, ecet, esetleg hipermangán. Elméletben én is tudom. Egyszer komolyabban el kell határoznom. Most az ezüst kolloiddal kezdtem el megint és szépen javul, de ki tudja, ha beindul a kerti munka (gumicsizma) akkor mi lesz? Mindenesetre nem adom fel, tudod...
A béllel kapcsolatban tényleg így van. Szerencsémre, vagy a tapasztalataimból következően az olajos magok megoldottak minden bélgondot. még azt is, amiről eddig nem tudtam. Nem hagyom ki egy este sem a magok fogyasztását. Másnap is többször ürítek és tökéletes a közérzetem. Nem beszélve arról, milyen jól alszom, milyen erős vagyok és mennyit javult a bőröm. Szóval: Magok!!
Te is eljöhetsz hozzánk. Beírtam az elérhetőségeimet a búcsúzáskor.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 12., hétf. 22:12

nem hittem, hogy valaha ezt fogom mondani, de a sörélesztő pehyely nagyon jó találmány!!! régen nagyon nem szerettem az élesztő ízét, csak 3 méterről szemléltem, ahogy anyukám sütéskor megdézsmálta.

egyszer aztán nagy unszolásra - jót tesz majd a bőrödnek! - megkóstoltam... csak egyszer ettem: először és utoljára. mígnem a vegi fesztiválon volt sörélesztő pehely kóstoltatás.

azóta lelkesen eszem, nagyon ízlik. életem első doboz sörélesztő-pelyhe olyan márkájú, amin egyáltalán nem lehet érezni a klasszikus élesztő-ízt, a szervezetre gyakorolt hatását viszont annál inkább! mindenkinek ajánlom!!!
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. márc. 18., szomb. 19:34

A sörélesztő pehely mellett lehet kapni az un. inaktív sörélsztő port. Nekem evvel kapcsolatban is pozitív tapasztalataim vannak. Éhgyomorra szoktam enni, napi 1 mk a javsolt, tehát gazdaságos.
Azt írják, komplex B vitamin van benne és vas + nyomelemek.

Csak felvetésként, tudtok recepteket sörélesztővel? mert éb max odáig jutottam hogy belekeverm saliba és így "sós-pikáns" ízt ad.
Sörélesztőből menni a napi ajánlott adag? Mit tudtok, mert eddig szinte semmi leírást nem találtam róla...
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. márc. 18., szomb. 20:13

Szintén kíváncsi lennék, mennyi a javasolt sörélesztőmennyiség, mert sehol sem tüntetik fel. Én is saliba szoktam keverni az élesztőpelyhet, vagy tésztához, viszont változatlanul nem emlékeztet sajtra az íze. :)
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: OmShanti » 2006. márc. 18., szomb. 21:06

Én korábban ettem rendszeresen sörélesztőt, úgy hogy este a pirítósomra szórtam belőle (max. egy evőkanálnyi volt az adag, de semmiképp se fogyasztottam többet, mint amennyit javasoltak a csomagoláson), és engem eléggé felpuffasztott, és habár ízhatásilag nagyon finom volt, de végülis elhagytam, mert nem éreztem, hogy tényleg jót tenne nekem. :-(

De lehet, hogy csak rossz társítást alkalmaztam?

Ja meg a másik dolog, hogy úgy tudom a candidát elég szépen táplálja az emberben, azzal pedig már egyszer meg kellett küzdjek, úgyhogy ezt elkerülendő sem fogyasztom már...
Bármit mondasz magadról beszélsz,
Uralkodsz és elítélsz, még úgy is, ha dícsérsz!
Bárki szól, csak részigazságokról szónokol,
Tudod, a pokolban bírónak lenni
Hát az is csak pokol!
Avatar
OmShanti
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. okt. 10., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. márc. 18., szomb. 22:08

nagyon finom: kifőtt tészta biomargarinon serpenyőben megpiritva, nagyon kevés szójaszósz rá, növényi sajt (füstölt) ráreszelve, sörélesztő pehellyel megszórva, összekeverve!!! eszméletlenül szeretem, és próbáljátok ki, még mindig azt mondom, hogy sajt ize van!!! :-)))

vagy én a "sajtos" tésztát úgy kreálom, hogy kifőtt tésztára yofut (szójatejföl) és sörélesztő pelyhet teszek. valamint mindenféle paradicsomos tésztát megszórok vele, sajt gyanánt :-) ha kedvem van, egyszerűen biomargarinos kenyérre szórom, és úgy eszem. sőt, főzelékekbe, levesekbe, rakott krumpli rétegei közé, stb. szinte mindenhova használom :-))

éljen a sörélesztőd! :D :D :D

ui: nem gondolom, hogy a candidád ez táplálja... a candidának is megvan a természetes szintje az emberi szervezetben, csak az immunrendszernek kordában kell tartania. se sok, se kevés ne legyen, az arany középút a megfelelő, mint mindig... úgyhogy szerintem nem a sörélesztő okozza ott a problémát :-))
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

Következő

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron